Podlahy

Udupaná hlina - to hádam nie, časy keď ideálnou bola udupaná hlina máme už snáď za sebou.

Betón - možno v nejakej výrobnej hale, ale aj tam je lepšie na betón položiť ešte nejakú vrstvu, kôli prašnosti a udržiavaniu.

Guma, linoleum, marmoleum - veľmi populárna podlaha. Pokládka trvá minimálny čas, vyzerá to super. Dnes už nájdete dizajny ktoré pripomínajú parkety alebo dlažbu, na prvý pohľad nerozoznáte. Hlavnou nevýhodou linolea podľa mňa je slabá odolnosť povrchu. Stačí že vám niečo tvrdšie spadne na zem a už to spraví dierku. Do nej sa zanáša špina a časom sa trhá.

Plávajúce laminátové podlahy - asi najčastejší povrch. Dobre sa s nimi pracuje, pokládka ide rýchlo, veľa vydržia. Nevýhodou je že laminátová podlaha býva na pocit studená a šmýka sa na nej. A po pár rokoch sa rozpadne, ale spravidla je to viac ako 5 rokov.

Drevená plávajúca podlaha - najdrahšia a najlepšia. Vydrží dlho, je teplejšia na dotyk, ak sa poškrabe dá sa prebrúsiť a je ako nová. Nevýhodou je vyššia cena a zložitejšia pokládka a údržba.

Koberec - aj koberec je podlahová krytina, spravidla sa ale nedáva na čistý betón, zvyčajne sa kombinuje linoleum a naň koberec.

V starších domoch a bytoch môžete stretnúť podlahu z drevených dosiek, táto býva zapustená a zakotvená do betónu, pospájaná býva klincami. Sú to tie klasické dlhé drevené dosky. Aj dnes sa to dá použiť, hoci dnes sa už na stavbách uprednostňujú ľahšie stavebné postupy.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára