Vyrovnávanie podlahy

Keď odkryjete klasické dvadsaťročné linoleum, objavíte pôvodný betónový poter. Ten v dobe vzniku panelákov vyhovoval všetkým požiadavkám. Doba ale ide vpred a dnes, je často potrebné podlahu dodatočne vyrovnávať.
Po zbúraní priečky v snahe spojiť obývačku s kuchyňou môžete zistiť že jedna miestnosť má inú výšku, hlavne pri tom strednom okraji než druhá. Alebo po odstránení vnútorného kumbálu zistíte že je v ňom podlaha o dva centimetre vyššie ako v celom byte.
V prípade že plánujete pokládku novej podlahy, je potrebné betónový podklad zrovnať do jednej roviny. Dnešné plávajúce podlahy sú veľmi citlivé na podkladové nerovnosti a preto treba tento úkon spraviť čo najlepšie.
Prvá možnosť je zbrúsiť podklad do roviny. Kto si to skúsil vám potvrdí že svojpomocne je to takmer nemožné spraviť. Betón je tvrdý a prach z takého brúsenia je taký že tam nevydržíte ani 5 minút.
Druhou možnosťou je podlahu zrovnať nivelizačnou stierkou.
Na celú plochu podlahy rozlejeme nivelizačnú stierku. Nevylievajte len diery, po čase sa nivelizačná hmota môže oddeliť od podkladového betónu a rozbiť na drobné kúsky. Vylejte celú plochu.
Pozor na výšku otvorov na dvere, aby ste nešli príliš vysoko a potom vám nebudú pasovať žiadne dvere na výšku.

1 komentár:

  1. Ono niekedy je tú podlahu vyrovnať dosť ťažké. Minule keď sme to robili a potom sme tam dávali naýbtok tak efekt bol aj tak nakoniec takmer nulový. Zrejme to treba proste vedieť

    OdpovedaťOdstrániť