Bezpečnosť pri práci

  V prípade že pracujete na stavbe sami, dávajte si veľký pozor. Prvá veľká zásada je, nerobte sami. Nech tam je ešte niekto, kto tam hoci len sedí, ale nech tam je. Pri práci na stavbe totiž nieje vôbec problém spadnúť a dolámať sa, porezať sa, niekam sa napichnúť, dostať pecku od elektriky a podobne. Keď budete ležať na zemi bez možnosti pohybu, v zamknutom byte, čas letí a nemusí to dopadnúť dobre. V prípade že fakt musíte robiť sami (ako som to robil aj ja), je dobré dodržať aspoň pár dobrých zásad.
  Rukavice. Stačia také obyčajné pracovné z Baumaxu, také čo sú vám dobré. Zvyknite si na to a ušetríte ruky pred odreninami, reznými ranami a podobne.
  Okuliare. Ja som mal číre, čo som sa v nich bicykloval ale môžete si kúpiť aj pracovné. Dať si okuliare je veľmi jednoduchá vec a keď si na ne zvyknete nepustíte sa do žiadnej práce bez nich. Na stavbe vám veľmi ľahko niečo vletí do oka. Prach, kus omietky zo stropu, úlomok železa z flexy, prievan, je toho plno. A nemusíte žmúriť keď robíte niečo nebezpečné.
  Obuv. Nerobte v šlapkách ani v sandálkach. Je veľmi jednoduché stúpiť na klinec, môže vám na nohu padnúť tehla.
  Oblečenie. Dlhé rukávy a nohavice. Poškrabanie od nejakých trčiacich drôtov, úplne bežná vec na stavbe.
 Prilba. Ja som prilbu nemal, v byte na to nieje dôvod, ale keď staviate dom tak samozrejme prilbu treba. Keď som zatepľoval jeden dom, nie raz mi okolo hlavy zahučala doska z lešenia.
  Vypnutá elektrika. V celom priestore vypnite elektriku a nechajte ju len v jednej predlžovačke, tej ktorú používate. Na väčších stavbách dokonca v určitých fázach elektrikári vyskratujú koniec aby ani náhodou niekto nenahodil istič na vetve kde pracujú.
  Otvorené dvere. V prípade že robíte fakt niečo nebezpečné, kľudne otvorte dvere do bytu a robte tak, skôr sa dovoláte pomoci alebo vás nájdu keď vás porazí.
Toľko ma teraz napadá o bezpečnosti na stavbe, zameral som to hlavne na rekonštrukciu bytu svojpomocne, tí čo to robíme vieme o čom to je. Dávajte si pozor aby ste sa dožili v zdraví zrekonštruovaného bytu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára